Dzisiaj jest 

AKTUALNOŚCI  2017 / 2018


12 październik 2017
Światowy Dzień Mycia Rąk  ŚMR

     12 października najmłodsi uczniowie  spotkali się z pielęgniarką szkolną, która przypomniała o konieczności codziennego, dokładnego mycia rąk, by w ten sposób zapobiegać wielu chorobom. Przeprowadziła instruktaż jak należy prawidłowo myć ręce.
Akcja ma na celu kształtowanie właściwych nawyków higienicznych.


19 wrzesień 2017
Bezpieczna droga do szkoły  droga

     Dnia 19.09.2017 najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policją w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci prawidłowo odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Wykazały się też znajomością numerów alarmowych.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał od policjantów elementy odblaskowe.


15-17 wrzesień 2017
Sprzątanie świata  SŚ

      W dniach 15 – 17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Sprzątanie Świata”, która przebiegała ph.: „Nie ma śmieci - są surowce”.
Celem było zwrócenie uwagi na to, że śmieci, które zbieramy stanowią ważny surowiec wtórny. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice posprzątali teren wokół szkoły i najbliższej okolicy.
Selektywna zbiórka odpadów przez mieszkańców powoduje, że z roku na rok maleje ilość zebranych śmieci.04 wrzesień 2017
Inauguracja roku szkolnego   wsz

     Dnia 4 września 2017 roku o godzinie 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza św. w Kościele w Dolistowie. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami  i rodzicami udali się do szkoły, gdzie rozpoczął się apel przygotowany przez uczniów klas IV-VII. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor Janina Zajko. Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.


04 wrzesień 2017
Akcja edukacyjno -  promocyjna "Lider Polskiej Dystrybucji"

     Nasza placówka edukacyjna została zakwalifikowana do udziału w prowadzonej przez Grupę Azoty akcji edukacyjno – promocyjnej „Lider Polskiej Dystrybucji” we współpracy z firmą STAN-ROL Jaświły. Akcja ma na celu zwiększyć dostępność do podstawowych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki szkolnej materiałów dla dzieci ze środowisk wiejskich.   Przekazane zestawy edukacyjne, wręczyli przedstawiciele firmy STAN – ROL Jaświły Pan Łukasz Moniuszko i Pani Beata Kisło dzieciom klas z przedszkola i uczniom szkoły.
  Wszystkie artykuły oznakowane zostały animowanymi postaciami Grupaków, które bardzo spodobały się dzieciom.

W imieniu swoim oraz dzieci i ich rodziców – serdecznie dziękujemy


.