Dzisiaj jest 

AKTUALNOŚCI  2017 / 201806 grudzień 2017
Mikołajki 2017  6

     6 grudnia gościliśmy w naszej szkole super gościa....Świętego Mikołaja. Wszyscy byliśmy grzeczni, więc wszyscy dostaliśmy prezenty. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok!!!!!! :)28 listopad 2017
Dzień Pluszowego Misia  ŚKLI

     28 listopada 2017r. to Dzień Pluszowego Misia w Klubie Przedszkolaka i Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Dolistowie. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim ulubionym misiem. Na początku  wspólnego spotkania dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Następnie wysłuchały wiersza pt.,,Miś idzie do przedszkola’’ i  odpowiadały na pytania. Zaprezentowały w krótkiej wypowiedzi  swoich ulubieńców. Za pomocą prezentacji multimedialnej rozpoznawały znane misie z bajek. Zajęcia ruchowe także odbyły się razem z misiami i z piosenką ,,Jadą, jadą misie’’. Słowne zagadki o pluszakach  nie sprawiły najmniejszego problemu.
Kolejnym punktem dnia było wspólne wykonanie i konsumpcja misiowych kanapek. Na pamiątkę spotkania wszyscy razem ze swoimi  milusińskimi zrobili zdjęcie.   
Spotkanie zorganizowały nauczycielki przedszkola.26 październik 2017
Ślubowanie klasy I  ŚKLI

     Dnia 26 X 2017r. uczniowie klasy I odświętnie ubrani włożyli birety,  by uczestniczyć w uroczystości ślubowania. Na tą okazję przybyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice, nauczyciele. Najpierw nietypowe wejście. Wszyscy czekali przed salą z obawy przed tym czym pani Dyrektor będzie pasowała. Potem każdy uczeń przedstawił się osobiście. Ważnym punktem programu był polonez, który klasa pierwsza tańczyła przy współudziale dziewczynek z zerówki. Nawet nieźle  to wyszło.
Potem  wszyscy powtarzali tekst ślubowania, następnie pani Dyrektor pasowała  ogromnym ołówkiem . Każdy podpisał tekst  pieczątką z czekolady i otrzymał na pamiątkę dyplom oraz  słodki kuferek od rodziców. Klasy nieco starsze czyli II i III przedstawiły krótką część artystyczną i wręczyły upominki. Były jeszcze pamiątkowe zdjęcia, poczęstunek i dyskoteka z konkursami. 


25 październik 2017
Wycieczka edukacyjna do Osowca  

     25 października 2017 roku uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Osowca. Pierwsza część wycieczki to zwiedzanie XIX-wiecznej Twierdzy Osowiec, która mimo wielu ataków nigdy nie została zdobyta. Wędrówka po jej terenie odbyła się pod kierunkiem przewodnika, który ciekawie opowiadał o historii. Uczniowie w Muzeum Twierdzy obejrzeli eksponaty, zdjęcia, umundurowanie i broń. Najbardziej fascynujące były podziemne tunele i korytarze fortu, a zwłaszcza związane z tym miejscem legendy. Następnie wędrowaliśmy  po koszarach. Obecnie znajduje się tam teren jednostki wojskowej. Druga część wycieczki to warsztaty na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na uczniów czekała dwójka przewodników, z którymi udaliśmy się na torfowisko wysokie, gdzie szczególnie bogata jest szata roślinna.  Wycieczkę zakończyliśmy na obserwowaniu bagien z wieży widokowej.
Były to lekcje historii i przyrody w terenie.


16-23 październik 2017
Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia  chleb

     W  ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”,  w dniach 16-23 października  w naszej szkole zorganizowano:
•    Pokaz  pieczenia  swojskiego chleba  dla uczniów kl.0- III w wykonaniu babci uczennicy klasy 0 z  różnymi  dodatkami  np. z jabłkiem, rodzynkami, żurawiną, słonecznikiem,  nasionami  siemia lnianego.
•    Degustację chleba.
•    Wymiana przepisów.
•    Podano przepis ,,Jak zrobić zakwas do chleba”.
•    Pokaz filmów o tematyce prozdrowotnej, z cyklu: „Śmietnik w mojej głowie”.
•    Uczniowie dowiedzieli się, ile posiłków dziennie powinni spożywać, jakie wartościowe produkty wybierać na przekąskę, jak komponować swój codzienny jadłospis oraz dlaczego należy ograniczać jedzenie słodyczy.
DZIĘKUJEMY  Pani Barbarze Ewko  za zaangażowanie i udział w pokazie pieczenia  przepysznych chlebów, które mogliśmy skosztować i zachwycać się ich niepowtarzalnym smakiem.                                                      
Szkolny  koordynator kampanii  Bogusława Bochenko


14 październik 2017
  DN

     Rytm życia wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowym biegiem. 14 października  to szczególny  dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.  W bieżący m roku szkolnym obchodziliśmy je 16 października, w poniedziałek.
   W uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele oraz społeczność szkolna.
   Uczniowie  złożyli wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez  program artystyczny pt. Jest taki dzień  w kalendarzu, wg scenariusza pani Alicji Grzegorczyk, w którym nie zabrakło elementów humorystycznych wypowiedzianych za pomocą wiersza, skeczu, dowcipu, a także wyśpiewanych w piosence przy akompaniamencie pani Beaty Rucińskiej.    
      Miło nam poinformować, że w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2 nauczycieli z naszej szkoły  otrzymało nagrodę Wójta Gminy Jaświły oraz  3 nauczycieli – nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej   w Dolistowie.  
    Rada Rodziców przygotowała wszystkim nauczycielom  upominki, zaś rodzice uczniów klasy IV przygotowali uroczystość od strony organizacyjnej,  za co wszystkim dziękujemy.


12 październik 2017
Światowy Dzień Mycia Rąk  ŚMR

     12 października najmłodsi uczniowie  spotkali się z pielęgniarką szkolną, która przypomniała o konieczności codziennego, dokładnego mycia rąk, by w ten sposób zapobiegać wielu chorobom. Przeprowadziła instruktaż jak należy prawidłowo myć ręce.
Akcja ma na celu kształtowanie właściwych nawyków higienicznych.


19 wrzesień 2017
Bezpieczna droga do szkoły  droga

     Dnia 19.09.2017 najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policją w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci prawidłowo odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Wykazały się też znajomością numerów alarmowych.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał od policjantów elementy odblaskowe.


15-17 wrzesień 2017
Sprzątanie świata  SŚ

      W dniach 15 – 17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Sprzątanie Świata”, która przebiegała ph.: „Nie ma śmieci - są surowce”.
Celem było zwrócenie uwagi na to, że śmieci, które zbieramy stanowią ważny surowiec wtórny. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice posprzątali teren wokół szkoły i najbliższej okolicy.
Selektywna zbiórka odpadów przez mieszkańców powoduje, że z roku na rok maleje ilość zebranych śmieci.04 wrzesień 2017
Inauguracja roku szkolnego   wsz

     Dnia 4 września 2017 roku o godzinie 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza św. w Kościele w Dolistowie. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami  i rodzicami udali się do szkoły, gdzie rozpoczął się apel przygotowany przez uczniów klas IV-VII. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor Janina Zajko. Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.


04 wrzesień 2017
Akcja edukacyjno -  promocyjna "Lider Polskiej Dystrybucji"

     Nasza placówka edukacyjna została zakwalifikowana do udziału w prowadzonej przez Grupę Azoty akcji edukacyjno – promocyjnej „Lider Polskiej Dystrybucji” we współpracy z firmą STAN-ROL Jaświły. Akcja ma na celu zwiększyć dostępność do podstawowych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki szkolnej materiałów dla dzieci ze środowisk wiejskich.   Przekazane zestawy edukacyjne, wręczyli przedstawiciele firmy STAN – ROL Jaświły Pan Łukasz Moniuszko i Pani Beata Kisło dzieciom klas z przedszkola i uczniom szkoły.
  Wszystkie artykuły oznakowane zostały animowanymi postaciami Grupaków, które bardzo spodobały się dzieciom.

W imieniu swoim oraz dzieci i ich rodziców – serdecznie dziękujemy


.