DO WAKACJI TYLKO...

 
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Statystyki

Licznik odwiedzin
 
prosze czekac...

 
 
 

  
19.05.2017 -   Dni otwarte dla nowoprzyjetych dzieci
Dni otwarte
Dni otwarte dla nowo przyjętych dzieci:

•    Klub Przedszkolaka w Jaświłach −  01.06.2017 r.
•    Klub Przedszkolaka w Mikicinie  –  02.06.2017 r.
•    Klub Przedszkolaka w Dolistowie – 23.05.2017 r.

17.05.2017 -   Noc Bibliotek
Do pobrania zgoda rodzica/opiekuna na uczestnictwo dziecka w zajęciach organizowanych  przez Bibliotekę w Szkole Podstawowej w Dolistowie  pobierz

28.04.2017 -   Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 majaDnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia, której celem było uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Zebraną społeczność szkolną powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Michał Domurat. Po wniesieniu flagi państwowej wszyscy odśpiewali hymn - ,,Mazurek Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klas IV - VI zaprezentowali część artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem pani Izabeli Roszkowskiej. Przedstawili inscenizację, przybliżającą wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie w tamtym okresie dla Polski i Europy.

22-24.04.2017 -   Światowy Dzień Ziemi i Książki
Dnia 24 kwietnia 2017 społeczność szkolna spotkała się na apelu poświęconym obchodom dwóch ważnych świąt: Światowego Dnia Ziemi – 22 kwietnia i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia. więcej

11.04.2017 -   Apel z okazji nachodzących Świąt Wielkanocnych
Dnia 11 kwietnia 2017 r,  odbył się apel z okazji nachodzących Świąt Wielanocnych więcej
05.04.2017 -   Dzień Matematyki
Dnia 5 kwietnia 2017 r,  obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Na oficjalnym rozdaniu nagród obecna była Pani Dyrektor Janina Zajko. Organizatorzy tegorocznego święta to: p. Izabela Roszkowska oraz p. Krystyna Huniewicz więcej

27.03.2017 -   Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej
czytanie przy choinceDnia 27.03.2017 r., pięciu uczniów naszej szkoły, wzięło udział w gminny etapie konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy także popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem. Uczennica klasy VI – Weronika Ziezulewicz zajęła 3 miejsce.


21.02.2017 -   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego 2017r. w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, podczas której dorośli piąty raz stanęli w ortograficzne szranki „O Pióro Wójta Gminy Jaświły” więcej

09.02.2017 -  V Dyktando dla dorosłych "O Pióro Wojta Gminy Jaświły"

Już po raz V zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie "O Pióro Wójta Gminy Jaświły" więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu do zapoznania się w  tym miejscu

06.02.2017 -  W Karnawale same bale
czytanie przy choince
Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole dwie imprezy połączone ze sobą: Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka szkolna. Ten dzień poprzedziły intensywne przygotowania. Każda klasa wraz z wychowawcami przygotowała część artystyczną, zaproszenia i upominki swoim babciom i dziadkom. Zostali również zaproszeni pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej w Mocieszach. Im też przygotowaliśmy doniczki z kwiatami jako prezent na tą okazję.
Dnia 19 stycznia od samego rana dzieci przygotowywały się do występów na szkolnej scenie. O godzinie dziewiątej bardzo licznie zgromadzili się dziadkowie, rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość poprzedziła prelekcja monieckiej Policji na temat zagrożeń podczas ferii zimowych. Później zaczęły się występy . Dzieci z Klubu Przedszkolaka wystąpiły w piosence, wierszu  i tańcu w przepięknych strojach czarodziejów i wróżek. Oddział Przedszkolny przedstawił inscenizację ,,Dwanaście miesięcy’’ i piosenkę ,,Wesoły Nowy Roczek’’. Klasa II i III przygotowała bajkę ,,Królewna Śmieszka i Kopciuszek’’. Uczniowie klasy IV zagrali bajkę ,,O rybaku i złotej rybce’’ a uczniowie klasy VI ,,O mądrej królewnie i smoku z Twardej Góry’’. Wszystkie występy przeplatane były krótkimi filmikami, które przedstawiały wypowiedzi najmłodszych dzieci na temat swoich babć i dziadków. Część artystyczną zakończyło wspólne odśpiewanie ,,Sto lat’’ i wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów.
Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek dla zaproszonych gości. Następnie babcie i dziadkowie konkurowali ze sobą biorąc udział w przygotowanych konkursach. Było między innymi obieranie jabłek na czas, przyszywanie guzików, zawiązywanie kokardy na włosach, zrobienie z nici kłębków. Nagrodzono również babcię i dziadka, którzy najciekawiej opisali swoje zabawy z dzieciństwa.
Później można było podziwiać swoje pociechy w zabawie i tańcach. Na koniec przybył Mikołaj, który wręczył wszystkim upominki. 

30.01.2017 -  Ferie zimowe - sprawozdanie
 W tym roku szkolnym ferie rozpoczęliśmy w szkole. Już pierwszego dnia tj.w poniedziałek robiliśmy odlewy z gipsu. Większość płaskorzeźb była tematycznie związana ze świętami wielkanocnymi i będzie sprzedana na kiermaszu. Graliśmy w gry komputerowe oraz w piłkę nożną  więcej
01.12.2016-  Sukces w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym  „Mokradła dla przyszłości”
 
mokradłaUczniowie  naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „ Mokradła dla przyszłości” organizowanym przez Biebrzański Park Narodowy. Głównym celem było podkreślenie unikatowości mokradeł. Zadanie uczestników polegało na  wykonaniu 3 zdjęć  i opatrzeniu ich tytułem. Miło  mi  poinformować, iż uczeń kl. IV Łukasz Suszko zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nagroda  o wartości 400zł to  mikroskop Delta Optical Biolight 300 z kamerą, która pozwala na wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów wideo oraz zestaw 50 preparatów biologicznych.
Wraz z Dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego  nasz laureat  dokonał przecięcia wstęgi i otwarcia wystawy pokonkursowej.
Gratulujemy  zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
24.11.2016-  Andrzejki
 "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”


24 listopada w Szkole Podstawowej w Dolistowie zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. W tym roku wszyscy uczniowie przebrali się za ulubione postacie z bajek, a następnie opowiedzieli o swoim przebraniu i zaprezentowali się w Paradzie Bajkowych Postaci. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował mnóstwo radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku, ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą kubeczków, karteczek, itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Impreza była przednia, dzieci wróciły do domu zmęczone, ale w doskonałych humorach.

17.11.2016- Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
17 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu „ Nie zawsze wędzone trzyma dłużej…” Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Głównym celem podejmowanych działań jest zmniejszenie liczby osób palących przy dzieciach, liczby osób będących biernymi palaczami oraz eliminowanie zdrowotnych skutków biernego palenia.
W naszej szkole przeprowadzono zajęcia edukacyjne, wykonano gazetkę informacyjną oraz rozdano ulotki dzieciom, by przekazały je osobom palącym. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno.
W Polsce obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych, a od 8 września 2016 roku, również palenie papierosów elektronicznych podlega takim samym zakazom, jak palenie papierosów tradycyjnych.
15.11.2016- Wywiadówka profilaktyczna
15 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców, które  poprowadziły: psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach – Pani Sylwia Czerech i st. sierż. Izabela Malinowska z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.
Uczestnicy dowiedzieli się, jakie zagrożenia związane są z korzystaniem z Internetu, jak przeciwdziałać cyberprzestępczości oraz uzależnieniom od środków odurzających i dopalaczy.
Na zakończenie wyjaśniano czym jest tolerancja, co to są przestępstwa z nienawiści i jak im zapobiegać.
10.11.2016- Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości.
Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Wicekurator Oświaty - Pani Bożena Dzitkowska, Wójt Gminy Jaświły - Pan Jan Joka, Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego - Pan Andrzej Grygoruk, Komendant Powiatowej Policji w Mońkach – nadkom. Bartosz Lorenc, Koło Sybiraków w Dolistowie, Ks. Proboszcz Adam Sokołowski, Pani Irena Berner – lekarz rodzinny,Pan Tadeusz Daniłko – przewodnik po Biebrzańskim Parku Narodowym, Pani Anna Czajkowska –Biblioteka w Dolistowie, przedstawiciele BIOM w Zabielu.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Janina Zajko, która przywitała wszystkich zebranych i podkreśliła rangę Święta Niepodległości.
W listopadowy i patriotyczny nastrój wprowadziły nas najmłodsze dzieci z Klubu Przedszkolaka piosenką „Polskie ABC” i wykonaniem „Jesiennego kujawiaczka”.
Uczniowie w montażu słowno- muzycznym „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” przypomnieli, jaka droga wiodła Polaków do wolności. Bolesne wspomnienia dzieciństwa spędzonego na Syberii przywołała Pani Halina Kisło, życząc, byśmy nigdy nie doświadczyli takich przeżyć.
O bohaterach i ich związku z Dolistowem, tj. słynnym Hubalu i Rtm. Moczulskim opowiedzieli Pan Wójt i Pan Tadeusz Daniłko, by pamiętać o tych, którzy oddali swoje życie po to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Uroczystość uświetnił polonez w wykonaniu uczniów klas IV – VI.
Następnie głos zabrała Pani Wicekurator, która podkreśliła, iż „Wolność nie jest dana raz na zawsze”. Jest to dobro, które każdy z nas musi pielęgnować i dbać o nie, a zwłaszcza młode pokolenie, od którego zależy przyszłość naszej ojczyzny.
Na zakończenie wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursów: „Nasze symbole narodowe”, „Laurka dla Polski – życzenia urodzinowo-odrodzeniowe” oraz „Rodzinny, jesienny kapelusz”.
Serdecznie dziękujemy przybyłym na uroczystość.
08.11.2016- Śniadanie Daje Moc
ŚNIADANIE DAJE MOC!!! - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W naszej szkole 8 XI 2016 r. uczniowie klas 0- III przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Na stole zakrólowały zdrowe produkty, by zrobić z nich kanapki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała akcja w naszej szkole. Przy tej okazji przypomnieliśmy również reguły zachowania się przy stole. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę i pomoc w takich działaniach. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego posiłku.
Mamy nadzieję, że przez takie działania:
• zwiększamy świadomość najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
• przyczyniamy się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
15.10.2016- Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Inicjatywa ta wyszła od Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 roku.
Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako ważnego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego.
W naszej szkole dla uczniów klas najmłodszych został przeprowadzony przez pielęgniarkę szkolną instruktaż prawidłowego mycia rąk.
Uczniowie kl. IV – VI obejrzeli prezentację „Ręka rękę myje a o kciuku zapomina”. Zostali zapoznani również z zagrożeniami wynikającymi z należytej higieny rąk.

15.10.2016- Dzień Edukacji Narodowej
13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej więcej
30.09.2016- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Rodzice i nauczyciele mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia :)
W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia przez Egzaminatorów MT, którzy w dniu  29 września zdali egzamin. Byli to: Mateusz Giza, Michał Domurat, Weronika Zieziulewicz i Małgorzata Lewocz. Do egzaminu przystąpiło 24 uczniów i 17 osób dorosłych. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 12 uczniów i wszyscy dorośli.
Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły i w uczniach, i w osobach dorosłych wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

30.09.2016- Dzień Języków Obcych

Dnia 30.09.2016 r., obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele, miała miejsce na Sali gimnastycznej. Zaprezentowano krótką część artystyczną w wykonaniu klas III-VI.
Celem uroczystości było zmotywowanie uczniów a przede wszystkim zachęcenie ich do nauki języków obcych, oraz podkreślenie jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie...
15.09.2016- Bezpieczna droga do szkoły

15 września 2016
roku w Szkole Podstawowej w Dolistowie odbyło się spotkanie poświęcone popularyzacji właściwych zachowań uczestników ruchu drogowego z udziałem Policji z Moniek. Spotkanie rozpoczęto krótką częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas IV-VI.
Uczniowie przypomnieli wszystkie numery alarmowe pod które należy dzwonić w szczególnych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podkreślono również jak ważną rolę pełnią odblaski podczas poruszania się po drodze, zwłaszcza nocą..
01.09.2016- Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klas III-VI.
Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor Janina Zajko. Zaraz potem przystąpiono do krótkiej części artystycznej.
Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.
 
 

copyright 2016 mgr Zajko Janina

Powrót do góry