DO WAKACJI TYLKO...

 
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Statystyki

Licznik odwiedzin
 
prosze czekac...
 
 
 
 
07.10.2016- Wycieczka do Białegostoku
W piątek, 7 października 2016 roku, uczniowie klas IV-VI naszej szkoły, wraz z p. Izabelą Roszkowską i Teresą Mróz, udali się na wycieczkę do Białegostoku.
O godzinie 8.00 wyruszyliśmy autobusem prosto do McDonalda. Po zjedzonym śniadaniu, udaliśmy się na ulicę Ciołkowskiego, gdzie znajduje się Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze.
We wnętrzach Centrum odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Fauna mórz tropikalnych”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji o organizmach żyjących w rafie kolarowej, zachwycali się róznorodnością barw i kształtów. Następnie obejrzeli wystawę „Gady”. Największy entuzjazm wzbudziły pyton i legwan.
Następnym punktem wycieczki było Polskie Radio Białystok. Podczas Dnia Otwartego mogliśmy zobaczyć, jak powstaje program i jak dziennikarze przygotowują i czytają wiadomości. Zwiedziliśmy fonotekę czyli miejsce, w którym gromadzono przez wiele lat tysiące płyt i studio reklamowe, gdzie realizatorzy pokazali jak powstają nagrania i jak się je montuje. Dziennikarze zaprezentowali też fotogalerię z imprez organizowanych przez Radio Białystok, opowiedzieli też o historii rozgłośni.

Na koniec wszyscy uczniowie dostali upominki: słuchawki i ołówek z logo Radia. >>Zapraszamy do galerii zdjęć

30.09.2016- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Rodzice i nauczyciele mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia :)
W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia przez Egzaminatorów MT, którzy w dniu  29 września zdali egzamin. Byli to: Mateusz Giza, Michał Domurat, Weronika Zieziulewicz i Małgorzata Lewocz. Do egzaminu przystąpiło 24 uczniów i 17 osób dorosłych. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 12 uczniów i wszyscy dorośli.
Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły i w uczniach, i w osobach dorosłych wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

30.09.2016- Dzień Języków Obcych

Dnia 30.09.2016 r., obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele, miała miejsce na Sali gimnastycznej. Zaprezentowano krótką część artystyczną w wykonaniu klas III-VI.
Celem uroczystości było zmotywowanie uczniów a przede wszystkim zachęcenie ich do nauki języków obcych, oraz podkreślenie jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie...
15.09.2016- Bezpieczna droga do szkoły

15 września 2016
roku w Szkole Podstawowej w Dolistowie odbyło się spotkanie poświęcone popularyzacji właściwych zachowań uczestników ruchu drogowego z udziałem Policji z Moniek. Spotkanie rozpoczęto krótką częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas IV-VI.
Uczniowie przypomnieli wszystkie numery alarmowe pod które należy dzwonić w szczególnych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podkreślono również jak ważną rolę pełnią odblaski podczas poruszania się po drodze, zwłaszcza nocą..
09.09.2016- Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci  Polskiego Sybiru
W dniu 09 września 2016 roku, uczniowie z naszej szkoły wraz z panią Izą Roszkowską, wzięli udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Zbiórka uczestników marszu miała miejsce przy Pomniku Katyńskim. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło uroczyste przywitanie wszystkich przybyłych gości i delegacji z całej Polski oraz z zagranicy. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu dyrektora Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Główną część uroczystości stanowił przemarsz uczestników ulicami Białegostoku do kościoła p.w. Ducha Świętego na ulicy Sybiraków, gdzie odprawiona została msza święta. >>Zapraszamy do galerii zdjęć
01.09.2016- Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klas III-VI.
Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor Janina Zajko. Zaraz potem przystąpiono do krótkiej części artystycznej.
Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.
 
 

copyright 2016 mgr Zajko Janina